Autoban

İlk olarak cafe ve restoran projeleri üzerinde çalışan Autoban'ın kurucuları Seyhan Özdemir ve Sefer Çağlar, 2004 yılında Wallpaper Dergisi'nin "Best Young Designer/En İyi Genç Tasarımcı" ünvanı ile ödüllendirildi. 2004 yılından beri yurtdışındaki fuarlara katılan Autoban, 2005'te Londra'da yapılan "%100 Design" fuarına katıldı ve Bluprint Dergisi tarafından "En İyi Yeni Tasarımcı ve "Bursa Layık Görülen Tasarımcı" ödüllerini aldı.

2010 Autoban ürünlerinden "Nest", Design Turkey tarafından "Üstün Tasarım" ödülünü almıştır.

Vakko, House Cafe, House Otel, Coca-Cola gibi markalarla çalışmış, mağaza tasarımlarından otel tasarımlarına kadar geniş bir yelpazeye uzanan projelere imza atmış olan Autoban; tasarımlarında müşterilerine benzersiz bir deneyim yaşatmanın yanı sıra onlara keşfedilmemiş yaşam tarzları da sunmaktadır. Autoban projelerinin kendine özgü bir karakterinin olmasına özen gösteren Sefer Çağlar ve Seyhan Özdemir, her konu için farklı hikâyeler oluşturup bu hikâyelere uygun mimari karakterler yaratmaktadırlar.

İkili kurulduğu günden bu yana, 8 senedir ürün tasarımları, mimari ve iç mimari projelerini başarı ile sürdürerek Autoban'ın yarattığı hikâyelerin tam bir bütünlük içerisinde olmasına özen göstermişlerdir. NEF 163 Levent ile ilk mimari çalışmasına imza atan Autoban, aynı zamanda NEF Projeleri'ndeki konutların ve binaların iç dizaynını yapmaktadır.

Web sitesi için tıklayın.
nef